Blog > Komentarze do wpisu

Plebiscyt na najpiękniejszą księgarnię

Najpiękniejsze księgarniePrzypadkiem natknęłam się na ciekawą akcję (zorganizowaną  przez portal Lubimyczytac.pl z firmą Azymut), która może Was zainteresować i która dodatkowo jak ulał pasuje do mojej poprzedniej notki o Najlepszych księgarniach w Polsce. Otóż do 10 lutego mamy szansę zagłosować w księgarnianym konkursie piękności. Bierze w nim udzial 12 księgarni z różnych części Polski (i co bardzo mnie cieszy, większość z nich pojawiło się wcześniej na naszej liście). Głosować możecie, chociażby za pośrednictwem Facebooka. Oto finaliści:

 1. Avalon z Lublina
 2. Bajbuk z Warszawy
 3. Bookarnia z Sopotu
 4. Efemeros z Zamości
 5. Fikcja Księgarnia-Cafe z Gdańska
 6. Liberglob z Krakowa
 7. Lokator z Krakowa
 8. MiTO z Warszawy
 9. Prus z Warszawy
 10. Tajemnica Poliszynela z Olsztyna
 11. Tajne Komplety z Wrocławia
 12. Vademecum z Gdyni


Organizatorzy przy swoim wyborze wzięli pod uwagę te rzeczy (cytuję ze strony Lubimyczytac.pl):

• nowoczesny, nowatorski design księgarni – w naszym rozumieniu jest to umiejętne i ciekawe połączenie księgarni tradycyjnej z nowatorską (księgarnio-kafejka, księgarnio-galeria, itp.);
• umiejętność i wdrożenie działań wykraczających poza tradycyjną działalność księgarni - wieczory autorskie, wernisaże, bookcrossing, koncerty, warsztaty dla dzieci i rodziców, spotkania dla uczniów, studentów itp.;
• wprowadzenie i korzystanie z nowoczesnych narzędzi i technologii - księgarnia internetowa, program księgarski "Homer" , wprowadzenie do oferty księgarni e-czytników, e-boków, itp.

Mój głos trafi do gdyńskiej Vademecum, która ma nie tylko pięknie zaopatrzone półki, ale przyjemny, niepretensjonalny i wdzięcznie wygodny design (uwielbiam ich za pufy, na których możemy się rozkwasić wspólnie z Belą), nie wspominając o uroczej właścicielce.

A na kogo Wy głosujecie? Strona z głosowaniem dostępna jest tutaj.

poniedziałek, 23 stycznia 2012, maga-mara

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Sesolello, *.multi-play.net.pl
2012/01/23 23:16:29
A ja na liberglob przy Wydawnictwie Literackim, czyli Pod Globusem :)
-
2012/01/24 02:42:04
Tak się cieszę, że wrocławska księgarnia jest w czołówce. To na prawdę świetne miejsce. W październiku toczyło się w niej życie Festiwalu Opowiadań, chadzałyśmy tam z holly. Ma jeszcze jeden wielki plus, to 2 kroki od Instytutu Grotowskiego. Przyjmujemy w niej gości, pracujemy gdy w biurze ścisk. Trzymam kciuki, pozdrawiam
-
Gość: matali, *.hfc.comcastbusiness.net
2012/01/24 17:12:03
W maju wybieram sie do Trojmiasta i mam nadzieje, ze uda mi sie zajrzec do wymienionych ksiegarni.
pozdrawiam
-
2012/01/24 18:37:41
@Sosolello: Bardzo chciałabym Pod Globusem zobaczyć :)

@Ewo: Tak, baaaardzo dużo o niej słyszałam i zresztą na plebiscytowym zdjęciu prezentuje się przednio :) Bardzo cieszy mnie to, że księgarnie w Polsce przejmują bardzo zręcznie kulturalną inicjatywę, stając się właściwie niezależnymi centrami kultury. Oferta spotkań autorskich, klubów książki, odczytów, dyskusji, spotkań filmowych czy wreszcie małych wernisaży jest naprawdę imponująca. Tajne Komplety muszę koniecznie zobaczyć - zresztą bardzo byłoby mi miło Cię tam spotkać :)

@Matali: Gorąco polecam. Zwłaszcza sopocka Bookarnia ma rozbudowany program kulturalny. Spotkania zwykle wieczorami w tygodniu, a w weekendy mają fajne zajęcia dla dzieci :) Przy okazji, czy dostałaś "The Sense of an Ending" ode mnie? Udanego pobytu w Trójmieście!
-
2012/01/24 20:46:35
Niestety, nie znam żadnej z tych księgarni. Bardzo mnie zaintrygowała ta w Zamościu, w którym bywam czasem przy okazji odwiedzin u rodziny męża, ale nigdy nie trafiłam do żadnej interesującej księgarni. Przy najbliższej wizycie na pewno jej poszukam!
-
2012/01/25 17:17:53
Świetnie Mandżurio, daj znać, jeżeli coś jeszcze wypatrzysz. Będę bardzo wdzięczna.
-
2012/01/26 13:48:58
A ja, jako lokalna patriotka, popieram Tajemnicę Poliszynela. Bardzo tam miło :-)
-
2012/01/27 15:06:56
@Ewo: Musisz chyba zmobilizować mieszkańców Olsztyna, bo "Tajemnica" ma na razie tylko ponad 100 głosów (właśnie zerknęłam na wyniki plebiscytu) :) Prowadzą "Tajne komplety" (ponad 400), Bookarnia radzi sobie nieźle (ponad 300).
Pomóż Beli, podaruj jej 1% podatku!
KRS: 0000037904, konto: 17277 Isabel ReadyNajlepsze księgarnie w Polsce

Najlepsze księgarnie świata

Archipelag
dobrej literatury

Debiut w Wyborczej
Zjednoczone Królestwo Książek

© copyright

Jeżeli chcesz coś ode mnie z bloga pożyczyć, proszę skontaktuj się ze mną.

Blogowisko.org blogi

Statystyki od 26 grudnia 2010
statystyka
tylko dla maga-mara szablon wykonała kate_mac
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...