Blog > Komentarze do wpisu

Banerek Beli

Kochana Czara natchnęła mnie pomysłem po opublikowaniu wzruszającej notki.

Najpierw wspomnienie.

Pamiętam taką chwilę. Wychodzę wieczorem ze szpitala po całym dniu spędzonym u Beli. Bela ma wtedy zaledwie jakieś dwa tygodnie. To jest ten nieszczęsny czas, kiedy lekarze wałkują z nami szczegóły jej obrazu magnetycznego mózgu, niedługo po tym, jak proponowali nam, żeby odłączyć ją od respiratora. Wychodzę i mówię sobie: dobra lekarzyki, o mnie się nie martwcie, ja dam sobie radę. I spokojnie daję. Przez następne półtora roku.

Najtrudniejszą rzeczą jest proszenie kogoś o pomoc. Bo jestem jej mamą i obiecałam dać sobie radę. Bo każdy apel jest publicznym wołaniem. Bo nagle z bycia rodziną stajemy się bohaterami smutnej historii.

Bela szybko rośnie i zaczyna potrzebować znacznie więcej niż jestem w stanie jej dać. Skomplikowana rehabilitacja, brak snu, poszukiwanie nowych kuracji - to wszystko może starczyć na drugie, alternatywne życie, ale tego nie sposób rozłączyć, bo to cząstka mojego.

Tydzień czasu zajęło mi napisanie prostej historii Beli, by stworzyć jej stronę na serwisie Justgiving.com, kiedy przestało starczać nam na jej zajęcia i terapie. Literki drżały na ekranie, znikały, by w końcu ułożyć się w krótką opowieść, która musiała jeszcze kilka dni przeleżeć, zanim została opublikowana. Strona powstała, a ja pokonałam w sobie matkę z żelaza. Nauczyłam się większej pokory.

Prawie że rok później przez miesiąc tworzyłam stronę domową Beli. Wiłam się i skręcałam. Pomogła mi Bela. Popatrzałam na nią, jak z przyjemnością fika sobie na podłodze, jak potem mina jej rzednie, kiedy wsadzam ją do samochodu, by z mieszanymi uczuciami uczestniczyć w zajęciach fizjoterapeutycznych. Pomyślałam: opowiedz o tym sama, ja Ci pomogę. I zaczęłam pisać, nie o sobie, ale o Beli i jej świecie. I wtedy zrozumiałam, że moimi apelami nie pokazuję swojej bezsilności, ale odporność Beli, która zdecydowała, że będzie, że zostanie silna.

A każde Wasze dobre słowo pomaga nam w nieprawdopodobny sposób. Dodaje nam siły.

Czara napisała o nas, o Beli. Podsunęła mi pomysł z banerkami, którymi możemy się dzielić na blogach i dzięki którym możemy powiększyć grupę jej przyjaciół i darczyńców. Dziękuję Ci, Czaro! Oto banerki w różnych rozmiarach, możecie je  umieścić u siebie, np. w bocznej szpalcie. Pomożecie nam tym niesłychanie. Stokrotnie dziękuję!!!

 

Pomóż małej Beli!

Bannerek Beli

Bannerek: 250pxl

Bannerek Beli

Bannerek: 200pxl 

Bannerek Beli

Bannerek: 150pxl

Bannerek Beli

 Bannerek: 100pxl

 

Adres strony: Isabelready.com

poniedziałek, 18 marca 2013, maga-mara
Tagi: magamara Bela

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/03/18 19:53:06
A ja właśnie zasiadałam, żeby pogrzebać przy blogu i się zabanerkować. Mówię, znaczy siadam i mam! :)
-
2013/03/18 20:13:22
Aniu, blogi mają wielką moc i wierzę, że wspólnie wiele zdziałamy!Trzymam mocno kciuki! Jesteście bohaterkami!
U mnie już banerek jest, ale podmienię w takim razie na ten.
Pozdrawiam Cię serdecznie!
-
2013/03/18 20:59:31
Jednak nie mogę chyba nie skomentować poważnie tej notki. Domyślam się, że trudno było ją napisać. Właściwie to chciałam Ci powiedzieć tylko tyle, że kiedy myślę o Was, to bardziej niż o "smutnej" historii myślę o pięknej historii. O oddaniu i miłości które przenoszą góry, o odwadze. Może to brzmi trochę paradoksalnie, ale dodajecie mi sił.
-
Gość: gdynianka, 193.17.84.*
2013/03/19 09:21:16
Aneczko, gdybym miala bloga, to foto Beli rzadziloby na kazdej szpalcie. Pomysl rewelacyjny! sam wpis chwyta za gardlo.... ile w nim dobrych emocji i milosci. Dla mnie jestes HERO!!! daj znac czy Cie nie zakopalo w Rumunii:)
-
2013/03/19 11:48:12
Dobry pomysł, ja już dodałam, bo myślę, że mój blog jest dość popularny a jak to mówią przez ludzi do ludzi... Niech więc pomaga jak najlepiej.
-
2013/03/19 14:01:36
bardzo chętnie bym dodała, ale ktoś musiałby mi wytłumaczyć "łopatologicznie" jak to zrobić. jeśli ktoś ma ochotę i czas, bardzo bym prosiła.
-
2013/03/23 18:27:39
Trochę przerobiłam banerka i umieściłam na moim blogu.
Pozdrawiamy i najlepszego życzymy.
-
2013/03/24 23:10:26
DZIĘKUJĘ!!!

@Invitado: już wyjaśniam. Klikasz na zakładkę Ustawienia (jest na pomarańczowo oznaczona, na tej samej wysokości co Wpisy, Komentarze). Potem wybierasz linka Boczna szpalta (jest pod Ustawieniami)
-
2013/03/25 17:22:01
Dopiero dziś znalazłam "banerka" i już jest na moim blogu a z napisaniem o Was nosiłam się już od jakiegoś czasu, Czara mnie ubiegła...Trzymam mocno kciuki, za Was i za Belę!
-
2013/04/13 18:51:14
Uff, wreszcie wykombinowałam jak dodać baner na bloga...
Pomóż Beli, podaruj jej 1% podatku!
KRS: 0000037904, konto: 17277 Isabel ReadyNajlepsze księgarnie w Polsce

Najlepsze księgarnie świata

Archipelag
dobrej literatury

Debiut w Wyborczej
Zjednoczone Królestwo Książek

© copyright

Jeżeli chcesz coś ode mnie z bloga pożyczyć, proszę skontaktuj się ze mną.

Blogowisko.org blogi

Statystyki od 26 grudnia 2010
statystyka
tylko dla maga-mara szablon wykonała kate_mac
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...