Blog > Komentarze do wpisu

Zapowiedzi

Kilka szybkich zwiastunów, które też trochę usprawiedliwią przedłużającą się ciszę na blogu (przepraszam...) Otóż, zaangażowałam się nieco w prowadzenie wystaw we własnym miejscu pracy, a że w wydawnictwie mamy sporą i bardzo intensywnie uczęszczaną przestrzeń, to ona sama niemalże zgłosiła się do bycia powierzchnią wystawową. I tak oto przed nami dwa miesiące niezwykle ciekawych prezentacji. Już od początku sierpnia będzie można oglądać dwójkę artystów:

Stanisława Olesiejuka z Gdyni z jego kosmicznymi abstrakcjami

Stanisław Olesiejuk

zdjęcia prac Stanisława Olesiejuka pochodzą z jego strony facebookowej - prace na żywo można w tej chwili obejrzeć w gdyńskiej galerii (nomen, omen)... "Tygiel"

i Izabellę Bryzek, absolwentkę warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą też interesuje abstrakcja i kosmos, więc myślę, że prace będą bardzo fajnie ze sobą współgrały. Iza od niedawna mieszka w Oksfordzie, a ci, którym Oksford nie po drodze, będą mogli zobaczyć jej instalacje w Tate Liverpool w sierpniu (wielkie gratulacje, Iza!).

Izabella Bryzek

Zdjęcia prac Izy pochodzą z jej strony internetowej http://ibryzek.carbonmade.com/

Od września przestrzeń zmieni się ponownie – tym razem zawładną nią intensywne kolory i zwierzaki. Emma będzie wystawiać swoje Polka Doggies.

Polka Doggies

 zdjęcie Emmy z pracami pochodzi z jej strony internetowej http://www.polkadoggies.com/

Za rok z kolei zobaczymy Davida Tolley, fotografa i wykładowcę na Uniwersytecie Oksfordzkim  - będzie pokazywał swoje zdjęcia z Namibii, ale o tym więcej jak będzie bliżej do czasu wystawy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do Oxford University Press (Great Clarendon Street, Oxford). Wystawa jest co prawda imprezą zamkniętą, ale jeżeli chcecie wpaść w czasie lunchu od poniedziałku do środy, kiedy jestem w biurze, to chętnie Was oprowadzę (możemy potem skonsumować jakiś lunczyk wspólnie).

Poza tym organizuję wycieczkę w czasie po 500-latach historii wydawniczej w Oksfordzie (trwa 40 minut i odbędzie się w Oxford University Press Museum). Pilotem będzie nikt inny jak nasz boski archiwista Martin Maw, który stoi za jednym z tomów tej opasłej historii i który zna miliony nieprawdopodobnych historyjek. Jeżeli macie ochotę się wybrać, to dajcie znać.

Z innych zajawek: pod koniec listopada w Oksfordzie będzie Mariusz Szczygieł, więc zapraszam wszystkich miłośników "Gottlandu" na promocję angielskiego wydania książki (które pojawiło się dzięki Antonii Llyod-Jones).

Tyle w szybkiej, informacyjnej pigułce, którą dowodzę też taką oczywistą prawdę, że nigdzie nie wyjeżdżam w lato, jestem na miejscu i jak widać, mało zajmuję się własnym pisaniem, z czego się rozgrzeszam lekką ręką. Póki co i tak nie wiem, jak zacząć rozdział, a ślęczenie nad pustym ekranem bądź pustą kartką i gryzdanie esów nie jest moim ulubionym sposobem na spędzanie wolnego czasu, którego i tak mam strasznie mało.

A jak Wy spędzacie lato?

piątek, 11 lipca 2014, maga-mara

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Kasia, *.as13285.net
2014/07/13 10:36:20
Ale super sprawy! chetnie sie wybiore. Przesle Ci maila.

Ja poki co nigdzie nie jade, moze we wrzesniu do Grecji na tydz, chcialabym sie wygrzac w sloncu, oj baaardzo.
-
2014/07/13 12:03:01
Cześć Kasiu, jasne, wpadaj - proszę o maila, kiedy Ci pasuje.
-
2014/07/14 16:07:15
Widzialam te Polka Doggies w JR ostatnio, boskie sa!
-
Gość: matali, *.princeton.edu
2014/07/14 18:54:06
Fajnie - jesteś na miejscu, ale dużo się dzieje! Jakbym była w pobliżu, to na pewno bym się wybrała.

My właśnie przeprowadziliśmy, więc na razie ciągną się wszystkie sprawy okołoprzeprowadzkowe. I patrząc na tempo, trochę pewnie jeszcze czasu minie zanim się rozpakujemy na dobre.
Pod koniec sierpnia jedziemy do Polski i może stamtąd wyrwiemy się na jakiś weekend we dwoje z mężem.

-
Gość: matali, *.princeton.edu
2014/07/14 19:03:22
Uściski dla Talenki z okazji 2-gich Urodzin!!!
-
Gość: Pietia, 2.25.252.*
2014/07/26 16:46:38
Aniu!
Przede wszystkim z okazji Twoich imienin ( wiem, to takie niebrytyjskie:) chcę Ci życzyć mnóstwo radości, optymizmu i energii na każdy dzień.
Na Szczygła już się pisze, mimo że to dopiero listopad. Dobrze jednak jest wiedzieć wcześniej, bo można sobie grafik w pracy poukładać odpowiednio.
Interesuje mnie bardzo ta 40-minutowa prezentacja o wydawnictwie. Kiedy ona się odbywa lub odbędzie? Do połowy sierpnia jestem sam, bo dzieci na wakacjach u dziadków, więc bardziej mobilny jestem, choć w pracy nabrałem trochę nadgodzin (wiadomo, urlop za pasem, a Polska tania nie jest), ale gdybym znał datę, to mógłbym coś pokombinować.
Pozdrawiam serdecznie
-
2014/09/09 12:43:45
@Matali: Proszę prześlij mi swój nowy adres. Szkoda, że się miniemy/minęłyśmy w Trójmiescie. Ja pewnie dopiero przyjadę w połowie października. Dzięki za życzenia dla Talki - przekazane :)
-
2014/09/09 12:47:17
@Pietia: Przepraszam, że tak długo nie odpisywałam. Spotkanie w wydawnictwie jest w następny wtorek (16 września) o 10. Dasz radę wpaść? Szczygła niestety nie będzie w listopadzie, bo nie może przyjechać. Spotkanie przesunięte jest wstępnie na wiosnę przyszłego roku. Dzięki za życzenia. Od lat imienin nie obchodzę i o nich nie pamiętam, dopóki nie przyjdzie pierwszy sms od przyjaciół lub rodziny z życzeniami :) Pozdrowienia serdeczne
Pomóż Beli, podaruj jej 1% podatku!
KRS: 0000037904, konto: 17277 Isabel ReadyNajlepsze księgarnie w Polsce

Najlepsze księgarnie świata

Archipelag
dobrej literatury

Debiut w Wyborczej
Zjednoczone Królestwo Książek

© copyright

Jeżeli chcesz coś ode mnie z bloga pożyczyć, proszę skontaktuj się ze mną.

Blogowisko.org blogi

Statystyki od 26 grudnia 2010
statystyka
tylko dla maga-mara szablon wykonała kate_mac
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...