niedziela, 13 lipca 2014

Szalenie fajna inicjatywa. W to lato w Londynie pojawiły się ławki w kształcie książki z ilustracjami z najbardziej znanych utworów: od bajek po powieści a na publikacjach naukowych skończywszy. Pomysłodawcą jest National Literacy Trust. Ławki rozsiane są po centrum stolicy, a w październiku ruszą pod młotek aukcyjny. Chyba zacznę zbierać...

Bookbench Londyn, 80 dni dookoła świata

Bookbench Londyn, Brick Lane

Bookbench Londyn, Dzienniki Bridget Jones

Bookbench Londyn, Mrs Dalloway

Bookbench Londyn, Miś Paddington

Bookbench Londyn Mary Poppins

 Powyższe zdjęcia pochodzą ze strony projektu i to tylko mały wycinek tego, co jest już dostępne na mieście.

 

Tutaj można zobaczyć, w których miejscach Londynu można zasiąść na ławko-książce.

piątek, 11 lipca 2014

Kilka szybkich zwiastunów, które też trochę usprawiedliwią przedłużającą się ciszę na blogu (przepraszam...) Otóż, zaangażowałam się nieco w prowadzenie wystaw we własnym miejscu pracy, a że w wydawnictwie mamy sporą i bardzo intensywnie uczęszczaną przestrzeń, to ona sama niemalże zgłosiła się do bycia powierzchnią wystawową. I tak oto przed nami dwa miesiące niezwykle ciekawych prezentacji. Już od początku sierpnia będzie można oglądać dwójkę artystów:

Stanisława Olesiejuka z Gdyni z jego kosmicznymi abstrakcjami

Stanisław Olesiejuk

zdjęcia prac Stanisława Olesiejuka pochodzą z jego strony facebookowej - prace na żywo można w tej chwili obejrzeć w gdyńskiej galerii (nomen, omen)... "Tygiel"

i Izabellę Bryzek, absolwentkę warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą też interesuje abstrakcja i kosmos, więc myślę, że prace będą bardzo fajnie ze sobą współgrały. Iza od niedawna mieszka w Oksfordzie, a ci, którym Oksford nie po drodze, będą mogli zobaczyć jej instalacje w Tate Liverpool w sierpniu (wielkie gratulacje, Iza!).

Izabella Bryzek

Zdjęcia prac Izy pochodzą z jej strony internetowej http://ibryzek.carbonmade.com/

Od września przestrzeń zmieni się ponownie – tym razem zawładną nią intensywne kolory i zwierzaki. Emma będzie wystawiać swoje Polka Doggies.

Polka Doggies

 zdjęcie Emmy z pracami pochodzi z jej strony internetowej http://www.polkadoggies.com/

Za rok z kolei zobaczymy Davida Tolley, fotografa i wykładowcę na Uniwersytecie Oksfordzkim  - będzie pokazywał swoje zdjęcia z Namibii, ale o tym więcej jak będzie bliżej do czasu wystawy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do Oxford University Press (Great Clarendon Street, Oxford). Wystawa jest co prawda imprezą zamkniętą, ale jeżeli chcecie wpaść w czasie lunchu od poniedziałku do środy, kiedy jestem w biurze, to chętnie Was oprowadzę (możemy potem skonsumować jakiś lunczyk wspólnie).

Poza tym organizuję wycieczkę w czasie po 500-latach historii wydawniczej w Oksfordzie (trwa 40 minut i odbędzie się w Oxford University Press Museum). Pilotem będzie nikt inny jak nasz boski archiwista Martin Maw, który stoi za jednym z tomów tej opasłej historii i który zna miliony nieprawdopodobnych historyjek. Jeżeli macie ochotę się wybrać, to dajcie znać.

Z innych zajawek: pod koniec listopada w Oksfordzie będzie Mariusz Szczygieł, więc zapraszam wszystkich miłośników "Gottlandu" na promocję angielskiego wydania książki (które pojawiło się dzięki Antonii Llyod-Jones).

Tyle w szybkiej, informacyjnej pigułce, którą dowodzę też taką oczywistą prawdę, że nigdzie nie wyjeżdżam w lato, jestem na miejscu i jak widać, mało zajmuję się własnym pisaniem, z czego się rozgrzeszam lekką ręką. Póki co i tak nie wiem, jak zacząć rozdział, a ślęczenie nad pustym ekranem bądź pustą kartką i gryzdanie esów nie jest moim ulubionym sposobem na spędzanie wolnego czasu, którego i tak mam strasznie mało.

A jak Wy spędzacie lato?

Zakładki:
Autorka
80 dni dookoła świata
Art art art
Ciekawe kadry
Kolorowe jarmarki
Literackie
Media
Na muzycznej fali
Organizacje
Pogranicza
Raj utracony
Wyzwania czytelnicze
Zyg-zag
Tagi
Pomóż Beli, podaruj jej 1% podatku!
KRS: 0000037904, konto: 17277 Isabel ReadyNajlepsze księgarnie w Polsce

Najlepsze księgarnie świata

Archipelag
dobrej literatury

Debiut w Wyborczej
Zjednoczone Królestwo Książek

© copyright

Jeżeli chcesz coś ode mnie z bloga pożyczyć, proszę skontaktuj się ze mną.

Blogowisko.org blogi

Statystyki od 26 grudnia 2010
statystyka
tylko dla maga-mara szablon wykonała kate_mac
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...